-6 C
Скопје

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Судирите поради неправилното носење на маската се се почести…

Полицијата ја приведе жената поради предизвикување на општа тепачка на летот на „Spirit Airlines“, бидејќи таа одбила да стави заштитна маска.

Инцидентот се случи во недела во авионот кој слета во Сан Хуан во Порторико. Патникот кој седеше на крајот од авионот сними видео во кое се гледа како жена вришти на еден маж во бела маица. Таа имаше заштитна маска која ја носеше под брадата, па поради тоа другиот патник ја предупреди да ја стави маската преку носот и устата.

Во афект бесната жена тргна да се пресмета со другиот патник, но во тоа се обидуваше да ја спречи кабинскиот персонал, како и останатите патнци. Но, таа не се смируваше, па проба дури и физички да се пресмета со мажот кој ја опомена правилно да ја стави маската. По неколку разменети удари во авионот настана општ хаос.

Прочитајте и...  Што треба да направите со искинати банкноти?

Што се случи понатаму погледнете во видеото…

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар