Tag : кавга

Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерите Џорџ Клуни и Бред Пит се најдоа во клинч и тоа поради нивната колешка Џулија Робертс, со која соработуваа на „Ocean’s Eleven“, пишува „New...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ за Чедомир Јовановиќ: Плаче сега по емисии, сe обидува да се испере! Јас му кажав сè во лице!

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ за српски Курир по повод новите обвинувања од страна на политичарот Чедомир Јовановиќ дека тој имал шанса да и каже сè...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јас те родив, јас ќе те убијам: Анабела физички сакаше да се пресмета со нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
– Ќе те убијам сега одма. Јас те родив, јас ќе те убијам, па и ќе лежам затвор – врескаше на цел глас познатата пејачка...
Вести Регион

Внатрешни кавги – причина БиХ да остане без помошта од ММФ

Слободен печат
Итната помош од ММФ во висина од 165 милиони евра наменети за БиХ месецов нема да легнат на контото на државата бидејќи лидерите во земјата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Тони Трајковски бил нападнат поради кавга за куче

Слободен печат
Поранешниот градоначланик на Гази Баба, Тони Трајковски бил физички нападнат од две лица поради кавга за куче. Тој синоќа додека пешачел во близина на „Ремедика“...
Вести Македонија

Во Лондон Самит, дома кавги за НАТО

Весна Тодоровска
До Собранието не пристигнала иницијатива од ВМРО-ДПМНЕ со која опозициската партија ќе бара од пратениците предвреме да го ратификуваат протоколот за членство во НАТО. Координаторот...
Еспресо Секс

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Слободен печат
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Хроника

Се карале за паркинг место, му ја скршил шофершајбната на БМВ

Слободен печат
Триесет и тригодишен гостиварец попладнево пријавил оштетување на возилото (скршено ветробранско стакло) откако претходно се расправал со сограѓанин. Од СВР Тетово информираат дека настанот кај нив...
Еспресо Секс

Сексот после кавга е еднаков на кокаин

Слободен печат
Општо е познато дека сексот после голема кавга е многу подобар од оној „обичниот“. Клиничкиот психолог Сит Маерс верува дека паровите кои најчесто се смируваат...
Вести Македонија

Унгарските пратеници се скараа за Груевски

Слободен печат
Денешната расправа во унгарскиот Парламент се претвори во дебата за екс-премиерот Никола Груевски, откако опозицијата ја обвини власта дека му помогнала да избега од правдата....