18 C
Скопје

Tag : порторико

Останатo Спорт

Морбидно: Боксер ја убил бремената сопруга врзувајќи и ги рацете и нозете за бетонски блок и ја фрлил во река

Слободен печат
Порториканскиот боксер и поранешен учесник на Олимписките игри, Феликс Вердехо и се предаде на полицијата по обвинението дека ја убил својата бремена сопруга. Овој случај...
Вести Свет

Во Порторико се урна голем радио телескоп

И.И.
Во Порторико се урна огромен радио телескоп, кој со децении имаше клучна улога во астрономските откритија, соопштија порториканските власти. Опсерваторијата Аресибо е затворена уште од...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат
Судирите поради неправилното носење на маската се се почести… Полицијата ја приведе жената поради предизвикување на општа тепачка на летот на „Spirit Airlines“, бидејќи таа...
Вести Свет

Стравична ликвидација во Порторико: Убиено 11-годишно дете, братот (6) се бори за живот

Слободен печат
Во пукање од автомобил во Порторико убиено е 11-годишно дете, додека три лица се повредени, а меѓу нив и шестгодишниот брат на настраданото дете, соопштија...
Вести Свет

Дјук: Трамп размислуваше за продажба на Порторико по ураганот Марија

Слободен печат
По катастрофалниот ураган Марија во Порторико, американскиот претседател Доналд Трамп ја разгледа идејата за продажба на овој остров во 2017 година, изјави за „Њујорк Тајмс”...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Бајден победи на внатрепартиските избори во Порторико

Слободен печат
Џо Бајден ноќеска победи на внатрепартиските избори кај демократите во Порторико, со што постигна доволно победи и официјално да стане демократски претседателски кандидат за изборите...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Ќе стане ли Порторико 51. американска држава, граѓаните на есен гласаат на референдум

Слободен печат
Претседателот на Владата на Порторико Ванда Васкез Гарсед потпиша закон за одржување на референдум на 3. ноември на кој ќе биде решено прашањето за придружување...
Вести Свет Слајдер

Нов земјотрес во Порторико

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Порторико, соопшти Американскиот сеизмолошки завод. Оттаму наведуваат дека епицентарот на ударот бил на...
Вести Свет Слајдер

Милиони луѓе без струја, илјадници спијат надвор по силниот земјотрес во Порторико

Слободен печат
Околу милион и пол луѓе, повеќе од половина од популацијата во Порторико, нема струја по земјотресот кој во вторникот ја погоди оваа островска земја. Неколку...
Вести Свет Слајдер

Земјотрес ја уништи најпознатата природна атракција во Порторико (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчерашниот земјотрес со силина од 5,8 степени по Рихтер ја уништи најпознатата природна туристичка атракција и природни симболи на Порторико, познатата Пунта Ветана, пренесуваат медиумите....