Tag : предизвика

Здравје Магазин

Осум штетни влијанија на солта врз телото

Слободен печат
Солта го менува вкусот на храната, но и влијае на телото на начини кои не можеме ни да ги замислиме Солта е примарен извор на...
Еспресо Шоу биз

„Делуваш толку старо”: Фотографија од Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас предизвикала лавина од коментари (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот пар Кетрин Зета Џонс (49) и Мајкл Даглас (74) веќе 19 години се во складен брак, а секој слободен момент го користат да уживаат....
Еспресо Шоу биз

Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот бенд Cyrillic направи ремикс на песната Proud со која во Тел Авив не претстави Тамара Тодевска, а песната сега е објавена и на YouTube...
Еспресо Шоу биз

УТКА НА ГОДИНАТА: Ријана во кич издание предизвика лавина негативни коментари (ФОТО)

Слободен печат
Славната и најбогата пејачка ја изненади јавноста со неочекуваниот моден избор. Ријана им се врати на деловните обврски по одморот со нејзиниот дечко милијардер. Таа...
Хроника

8 дена притвор за возачот кој ја предизвика страшната сообраќајка на обиколница

Слободен печат
За тешката сообраќајна несреќа на Северната обиколница, во која загина полицаец и совозач во автомобилот БМВ од Гостивар, а две лица беа повредени, обвинителството го...
Вести Свет

Ирански генерал: Еден куршум кон мојата земја ќе предизвика пожар на американските интереси

МИА Агенција
Иранската армија денеска ги предупреди САД дека најмалиот напад врз територијата на Иран ќе има катастрофални последици за американските интереси во регионот. -Испукување на еден...