ВИДЕО: МЗТ Скопје елиминиран во четвртфиналето од Младост Земун!

Фото: ABA League/Dragana Stjepanovic

Во ревашнот од четвртфиналниот плеј-оф во АБА2 лигата денеска МЗТ Скопје Аеродром триумфираше со 92:86 против Младост Земун во салата „Морача“, Подгорица.

Но, тоа не беше доволно за пласман во полуфиналето, бидејќи противникот на првиот меч славеше убедливо со 95:75. Така, македонската екипа пропушти уште една шанса да биде дел од првата АБА лига.

За „металците“ доминираа Гравет и Карачиќ со по 21 поен, а 17 реализираше Олуџоби.

На спротивната страна 14 поени запиша Гомболд, а по 10 имаа дури пет кошаркари, Мичел, Дрешел, Белиќ, Танасковиќ и Прља.

На видео записот можете да ги погледнете најинтересните моменти од денешната средба:

Видео на денот