17.8 C
Скопје

ВИДЕО: Мачка го предвидува победникот меѓу Австрија и Македонија!

Покрај луѓето кои секојдневно до почетокот на Европското првенство ги споделуваат своите предвидувања околу натпреварите, кој ќе стигне до титулата, истото го прават и животните.

И во минатото сме биле сведоци како на пример октоподите, мачките, кучињата, слоновите, камилите, желките ги предвидуват победниците на натпреварите, или пак шампионите, не само на фудбалските натпревари.

Со нетрпение го очекуваме првиот меч на македонската А репрезентација в недела (13 јуни) од 18.00 часот во Букурешт против Австрија.

Австријците се фаворити на хартија, но избраниците на селекторот Игор Ангеловски нема да се задоволат само со учеството на континенталниот собир, туку ќе бркаат и нови големи историски резултати во групата „Ц“.

На Јутјуб излезе едно интересно видео во кое мачката Кес го предвидува победникот од дуелот Австрија – Македонија, а таа ја избра чинијата со храна веднаш до македонското знаме. Најлево е чинијата со храна и австриското знаме, а во средина е чинијата и знакот „икс“ што значи нерешено.

ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг

Поврзани вести

ВИДЕО: Не издржаа, се истепаа англиските и шкотските фанови

Слободен печат

Храбрата Шкотска и зеде бод на Англија

Слободен печат

Хрватите очајни: Спори сме, не заслуживме повеќе од реми

Слободен печат

Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари

Слободен печат

ФОТО: Фудбалерите го „сефтосаа“ теренот на „Јохан Кројф“ арената

Слободен печат

Навивачите на Парма не му простуваат на Буфон: Си замина како платеник, сега не може да се вратиш како херој

Слободен печат

Остави Коментар