• букурешт

ФОТО+ВИДЕО | Голема автобуска несреќа во Романија со еден мртов: „Гугл Мапс“ го одвел возачот по грешен пат

Автобус со 47 Грци се удри во центарот на Букурешт, Романија , при што еден човек загина, според портпаролот на локалната полиција, а 24 се повредени. Автобусот со 47-те Грци тргнал синоќа од Волос, застанал во Лариса и Солун и претпладнето пристигнал во Букурешт. Откако стигнале до центарот, возачот не го видел знакот и како …

ФОТО+ВИДЕО | Голема автобуска несреќа во Романија со еден мртов: „Гугл Мапс“ го одвел возачот по грешен пат Read More »