17.8 C
Скопје

Tag : букурешт

Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Пандев и Ангеловски го прекршија протоколот на УЕФА, беа на вечера со семејствата

Слободен печат
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев заедно со своите семејства по поразот од Украина одлучиле да го напуштат карантинот...
Македонија Слајдер Спорт Фудбал

ВИДЕО | БУКУРЕШТ ГОРИ: Градот обоен во црвено и жолто, Македонците се подготвуваат за денешниот натпревар против Украина!

СП.
Попладнево со почеток од 15 часот, македонската фудбалска репрезентација го игра вториот натпревар од групата Ц на Европското првенство, овојпат против Украина. Букурешт е буквално...
Слајдер Спорт Фудбал

„Слободен печат“ во Букурешт: Македонските навивачи победија, на ред се фудбалерите!

Слободен печат
Од нашиот специјален известувач Милорад Стојмановски Фудбалските навивачи од Македонија што овие неколку дена беа присутни во Букурешт се апсолутни победници. Независно од конечниот исход...
Спорт Фудбал

Македонските фудбалери во важна битка против Украина за осминафинале на ЕП

Слободен печат
Денеска од 15.00 часот на стадионот во Букурешт најдобрата македонска репрезентација ќе го игра вториот натпревар од групата „Ц“ на Европското првенство, а противник е...
Спорт Фудбал

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат
Македонските навивачи се задолжени за добрата атмосфера во Букурешт, „фалангата“ доминира на улиците на стариот град, се пеат песни, се забавуваат и се пијат литри...
Спорт Фудбал

ФФМ: Се очекуваат голем број на навивачи за натпреварот Украина – Македонија!

Слободен печат
Македонската А репрезентација се подготвува за вториот натпревар на Европското првенство кој ќе се одржи в четврток (17 јуни) во Букурешт со почеток од 15.00...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

„Слободен печат“ во Букурешт: Да му ја покажеме нашата „шева“ на украинскиот селектор

Слободен печат
Наш специјален известувач Милорад Стојмановски Ќе може ли Македонија да ја прикаже својата препознатлива на игра со кратки додавања, во стилот на „тика-така“против силниот противник...
Спорт Фудбал

ЕВРО 2020, Хаџиевски: Да направиме нешто како поедноставно да ја изненадиме Украина!

Фидан Коминовски
Утре со почеток од 15.00 часот на стадионот во Букурешт репрезентацијата на Македонија ќе го одигра вториот натпревар од групата „Ц“ против Украина. Фудбалерите го...
Спорт Фудбал

Чурлинов: Не е важно кој ќе даде гол, важно е да победиме

Слободен печат
Еден од нашите млади и талентирани репрезентативци Дарко Чурлинов ја чека шансата да дебитира во сениорскиот дрес на Европското првенство. Македонската А селекција в четврток...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

„Слободен печат“ во Букурешт: Победата е остварлива само ако се верува во неа

Слободен печат
Од нашиот специјален известувач: Милорад Стојмановски Ќе нема многу избор и можност за тактизирање со конечниот резултат в четврток, кога македонските фудбалски репрезентативци се среќаваат...