ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг

Порталот „Атлетик“ направи анализа на групата Ц на Европското првенство во која е и фудбалската репрезентација на Македонија. „Атлетик“ ги анализираше четирите репрезентации, и ги посочија добрите страни на избраниците на селекторот Игор Ангеловски. Според порталот, еден од главните адути на Македонија е пресингот и играта на средниот ред. Според порталот, Македонија најверојатно ќе игра … Продолжи со читање ВИДЕО I Атлетик ја анализира играта на Македонија, имаат одличен пресинг