7.9 C
Скопје

ВИДЕО | Ја надмина и „Despacito“: Оваа песна штотуку влезе во историјата

Можеби е неговиот единствен хит, но тој сепак го има најпродаваниот хит.

Имено, раперот Лил Нас Х и неговата „Old Town Road“ во која друштво му прави и Били Реј Сајрус официјално се искачија на тронот на најпродаваните песни во историјата на RIAA (Recording Industry Association of America), или Здружението на дискографската индустрија во Америка.

Раперот со овој хит од 2019 година до денес достигна 14 пати платинест тираж, со што од врвот на оваа листа ги симна хитовите „All of Me“ на Џон Леџенд и „Despacito“ на Луис Фонси, Деди Јенки и Џастин Бибер.

Тој со својот историски успех се пофали и на Твитер…


Инаку, песната во 2019 година постигна рекорд во катерогијата песна која најдолго се задржала на првото место на Билбордовата листа (19 пати), а потоа од првото место ја симна песната „Bad guy“ на Били Ајлиш.

Прочитајте и...  Ленин Јовановски сподели необјавени фотографии од Тоше кои зборуваат повеќе од зборовите

Поврзани вести

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Слободен Печат

ФОТО: Северина и пркоси на зимата во костим за капење

Слободен печат

Пријанка Чопра прозборе за првата средба со нејзиниот сопруг: Искрено, ме шокираше со својата дрскост

Слободен Печат

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Слободен Печат

Моника Белучи и нејзините 4 правила за убавина и здравје во шестата деценија

Слободен печат

Остави Коментар