1 C
Скопје

Tag : надмина

Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО | Ја надмина и „Despacito“: Оваа песна штотуку влезе во историјата

Слободен печат
Можеби е неговиот единствен хит, но тој сепак го има најпродаваниот хит. Имено, раперот Лил Нас Х и неговата „Old Town Road“ во која друштво...
Вести Македонија Слајдер

Бројот на заболени од Ковид-19 надмина 13.000

МИА Агенција
Нови 159 заболени од Ковид-19 од направени 1.733 тестирања се регистрирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство со што вкупниот број дијагностицирани се искачи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ги надмина сите мерки, поради пластичните операции повеќе не личи на себе: Сестрата на Мајкл Џексон сега е непрепознатлива!

Слободен печат
Фановите на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат нејзиниот изглед… Ла Тоја Џексон (63) по примерот на нејзиниот славен брат, Мајкл Џексон, подлегна на...
Вести Свет

Белгија го надмина прагот од 6 илјади смртни случаи

Слободен печат
Белгиските здравствени власти информираа дека според последните информации од дневниот брифинг на кризниот штаб за коронавирусот во последните 24 часа се потврдени нови 933 случаи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ГО СОБОРИ И СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД: Убавата актерка повторно со младо момче, но сега се надмина и себе си (ФОТО)

Слободен печат
Шармантната Кејт Бексинсејл несомнено е една од најубавите жени во светот на филмот. Иако за некој месец ќе наполни 47 години, Кејт може да се...
Вести Економија

Кинезите ги надминаа очекувањата на аналитичарите – во добивка се 20 милијарди долари

Слободен печат
Само изминатиот месец Кина по однос на стокова размена остварила надворешно – трговски суфицит во висина од 19,9 милијарди долари. Ваквите податоци ги соопштија царинските...
Еспресо Мода

Ова е најдобро облечeниот маж во 2019: Жените се во шок! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот и исклучително успешен холивудски актер Тимоти Шаламе ја заклучува година со уште едно признание, овој пат поради својот стил на облекување, не поради глумата....
Вести Македонија Регион

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Слободен печат
Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис...