6.8 C
Скопје

ВИДЕО I ВАР прави чуда во Премиер лигата: Гледаа погрешен играч и поништија чист гол

Фудбалерите на ВБА вчера со 3:0 го совлада Саутемптон и ја продолжија битката за опстанок во Премиер лигата. Поради убедливиот триумф, во втор план падна уште една скандалозна употреба на ВАР технологијата во Премиер лигата и која му поништи чист гол на ВБА.

На почетокот од натпреварот, ВБА постигна гол преку Мбаје Дијан кој беше во дозволена позиција, но ВАР ја анализираше позицијата на Кајл Бартли кој беше во офсајд позиција, но воопшто не учествуваше во акцијата.

По натпреварот, се појави бизарно обаснување дека од ВАР собата поради позицијата на камерата не биле во можност да повлечат линија како треба и да видат дали Дијан беше во офсајд или не.

 

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар