4 C
Скопје

Tag : Саутемптон

Спорт Фудбал

Лидс лесно го реши Саутемптон, 30. минути за Алиоски

Слободен печат
Фудбалерите на Лидс го совладаа Саутемптон со убедливи 3:0 во заостанатиот натпревар од 18. коло во Премиер лигата. Со победата над Саутемптон, фудбалерите на Лидс...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Мајсторија на Минамино, само бод за Челси!

Слободен печат
Фудбалерите на Саутемптон и Челси ремизираа со резултат 1:1 (1:0) во 25 коло од Премиер лигата. Саутемптон поведе во 33 минута откако Редмонг убаво го...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Деветка“ на Олд Трафорд, ова е шампионски Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Денеска во рамките од 22 коло во Премиер лигата Манчестер јунајтед на домашен терен го понижи Саутемптон со дури 9:0. Статистиката вели дека последен пат...
Спорт Фудбал

Ливерпул беше активен и по полноќ, Клоп блокира еден трансфер

Слободен печат
Англискиот шампион Ливерпул беше меѓу најактивните екипи во последниот ден од зимскиот преоден рок, засилувајќи ја одбраната со Бен Дејвис и Озан Кабак, но по...
Спорт Фудбал

Сити со петарда до врвот на табелата во Премиер лигата

Слободен печат
Манчестер сити како гостин го совлада ВБА со убедливи 5:0 во 20. коло од Премиер лигата. Иако менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, не можеше да...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Арсенал елиминиран, ФА купот ќе има нов шампион!

Слободен печат
Фудбалерите на Арсенал се поразени на гостувањето кај Саутемптон со конечен резултат 1:0 во 1/16 финалето од ФА купот. Така, играчите на Микел Артета нема...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат
Лестер со трите освоени бода сега има 35, еден помалку од лидерот Манчестер јунајтед, а два повеќе од сега третопласираниот Ливерпул, додека Саутемптон со поразот...
Спорт Фудбал

На повидок корона скандал во Премиер лигата, играч на Саутемптон играл позитивен против Ливепрул

Слободен печат
Саутемптон на натпреварот кој се играше на 4. јануари го совлада Ливепрул со минимални 1:0, а стрелец на единствениот гол беше Дени Ингс кој најверојатно...
Спорт Фудбал

Лани доживеа дебакл од 9:0, а сега во солзи падна на колена!

Слободен печат
Австрискиот тренер Ралф Хазенхитл не можеше да ги запре солзите после победата над актуелниот шампион во Премиер лигата, Ливерпул. Саутемптон минимално славеше против составот на...
Спорт Фудбал

Нов кикс на Ливерпул, им пресуди поранешен играч

Слободен печат
Одлучувачкиот момент се случи уште во втората минута кога поранешниот фудбалер на Ливерпул, Дани Ингс ја затресе мрежата на „црвените“. Ингс го искористи невниманието на...