• вест бромвич албион

ВИДЕО I ВАР прави чуда во Премиер лигата: Гледаа погрешен играч и поништија чист гол

Фудбалерите на ВБА вчера со 3:0 го совлада Саутемптон и ја продолжија битката за опстанок во Премиер лигата. Поради убедливиот триумф, во втор план падна уште една скандалозна употреба на ВАР технологијата во Премиер лигата и која му поништи чист гол на ВБА. На почетокот од натпреварот, ВБА постигна гол преку Мбаје Дијан кој беше …

ВИДЕО I ВАР прави чуда во Премиер лигата: Гледаа погрешен играч и поништија чист гол Read More »