9 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Новата крими серија на Нетфликс која се базира на вистинска приказна „Night Stalker“, за еден од најморничавите сериски убијци во Америка, брзо стана хит, но исто така и исплаши многу гледачи.

Документарец од кој ќе ви замрзне крвта: „Ноќен прогонувач: Лов на сериски убиец“

Серијата од четири продолженија ја следи потагата за Ричард Рамирез кој во 1985-та година сеел страв на улиците во Лос Анџелес. Иако тоа лето температурите рекордно растеле, многумина не се осудувале да ги отворат ниту прозорците во текот на ноќта бидејќи низ градот демнел опасниот сериски убиец кој се вовлекувал во куќите, убивал и силувал се што ќе му се најде на патот.

Фото: Профимедиа

Сите биле во страв бидејќи Рамирез, за разлика од другите сериски убијци, немал свој тип на жртви, туку убивал и мажи и жени, млади и стари, па дури и деца. Понекогаш тој ги ограбувал куќите на своите жртви, а понекогаш не. Неговите злосторства толку се разликувале што на многумина им било тешко да поверуваат дека станува збор за само еден криминалец, а серијата ги следи двајцата детективи од Лос Анџелес кои успеале да го пронајдат и уапсат.

Прочитајте и...  Раперот Кид Кади се појави во впечатливи модни комбинации на „SNL“ со посебна причина

Многу луѓе кои ја гледале серијата имале проблеми со спиењето, особено покрај отворени прозорци.

„Жешко ми е во собата и само сакам да го отворам прозорецот, но по гледањето на Night Stalker…. не би рекла“.


„Го гледав Night Stalker пред спиење…“

„Јас по гледањето на Night Stalker“.

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 13 април: Животот е тркало, а вие денес ќе се уверите во тоа

Слободен Печат

Затвор

Слободен печат

На денешен ден – 13 април

Слободен Печат

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“ го и вашиот мозок со вас!

Слободен печат

Храна која треба да ја избегнувате доколку сте алергични на полен

Слободен печат

ФОТО: Грајмс се пофали со вонземјанските лузни – Девојката на Илон Маск ја покажа новата тетоважа

Слободен печат

Остави Коментар