24.8 C
Скопје

ВИДЕО: Џони Деп стана инстант хит во регионот откако опцу на чист српски јазик

Документарниот филм „Kreka: Dreamcatcher“ за српскиот сценограф Миљeн Кљаковиќ Крека е најавен на одличен начин, во кој ќе зборува и холивудската ѕвезда Џони Деп.

Филмот „Kreka: Dreamcatcher“ во режија на Слободан Иветиќ, ќе ја раскаже приказната на најпознатиот српски сценограф Миљен Кjаковиќ Крека, чија премиера е предвидено да се случи на 16 мај.

За Крека ќе зборуваат актерот Џони Деп, режисерот Бери Левинсон, продуцентот Мати Лешим и кинематограферот Виторио Стораро.

Но, најавата за документарниот филм предизвика бурни реакции во регионот, бидејќи Џони Деп прозборе на чист српски јазик.

Имено, додека актерот беше во друштво на Миљен Кjаковиќ Крека, тој одеднаш рече: „Је*и га! Хајде да се напијемо“.

Од видеото може да се забележи дека Крека и Деп се буквално блиски пријатели, но тоа не е воопшто невообичаено за Миљен затоа што тој работел со многу холивудски ѕвезди и добитници на Оскар во својата 40-годишна кариера.

Поврзани вести

ФОТО | Модниот избор на Ирина Шајк: Совршен изглед за долгите топли денови

Слободен печат

ФОТО: Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Слободен печат

Фановите загрижени: Харисон Форд се повредил за време на снимањето на петтото продолжение на филмот„Индијана Џонс“

Слободен печат

Истражување: Зошто е точна изреката „кој рано рани, две среќи граби“?

Слободен Печат

Автокино проекции во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар: Романтичен викенд со „Ах, љубов моја“

Слободен печат

ФОТО: Земји во кое жените со вишок килограми и облините симбилозираат убавина и добар живот

Слободен печат

Остави Коментар