Велко Маркоски е нов играч на Металург - Слободен печат

Велко Маркоски е нов играч на Металург

Нашиот репрезентативец кој воглавно настапува во делот на одбраната ја продолжува кариерата во клубот од Автокоманда. До крајот на сезоната столбот во дефанзивниот дел официјално потпиша договор.

33-годишниот стружанец Велко Маркоски во периодот од 2017-2019 година ги бранеше боите на романската екипа Доброгеа Суд.

Веќе беше дел од составот на Металург од 2010-2015 година, прв клуб во кариерата му беше Вардар, а исто така го носеше дресот на Зомимак М, Работнички и РК Загреб.

„Сино-белите“ кои неодамна добија и нов тренер, се подготвуваат за настапот во третото квалификациско коло, како последна пречка за влез во групите од ЕХФ купот.

За ривал Металург го има словенечкиот клуб на Горење Велење, првиот меч ќе се одигра на теренот на противникот на 16 ноември, а реваншот е на 24 ноември во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје.

Во редовите на Металург Маркоски ќе има можност да ја бруси формата за продолжението на сезоната и да биде подготвен за настапите на нашата репрезентација на претстојното ЕП кое ќе се игра во јануари следната година.

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 6 =

Прочитај повеќе

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

Слободен печат