Официјално: Кастратовиќ е новиот тренер на Металург

Досега немаше никаков тренерски ангажман, претходно последната задача ја имаше како селектор на Иран, а го водеше и националниот тим на Црна Гора.

Тимот од Автокоманда ќе брка место во групната фаза на ЕХФ купот. Ждрепката е во вторник, „сино-белите“ се наоѓаат во групата на носители.

Официјализацијата на договорот најверојатно ќе се случи во текот на утрешниот ден.

Металург сезонава тргна со Дамир Стојановиќ на клупата, но соработката траеше кратко.

Во изминатите две седмици клубот преговараше со голем број еминентни тренери, на списокот беа и Ивица Обрван, Жељко Бабиќ, Бранко Тамше, Рафаел Гихоса и Ненад Кљаиќ, но на крајот договор е постигнат со Зоран Кастратовиќ.

Прочитајте и...  Суарез трет најдобар стрелец во историјата на Барса

Прочитај повеќе

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат