24.8 C
Скопје

Tag : зоран кастратовиќ

Ракомет Спорт

Зоран Кастратовиќ е новиот тренер на Пролет 62

Слободен печат
Денеска ракометниот клуб Пролет 62 ја информираше јавноста дека Никола Матлиевски повеќе не е шеф на стручниот штаб, откако двете страни спогодбено ја прекинаа соработката....
Ракомет Спорт

Финансиите не беа единствена причина за заминувањето на Кастратовиќ

Слободен печат
Зоран Кастратовиќ и Металург утрината изненадувачки ја прекинаа соработката. Сега веќе поранешниот тренер одлучи да си замине од тимот од Автокоманда поради неисплатени финански долгувања...
Ракомет Спорт

Металург и Кастратовиќ изненадувачки се разделија

Слободен печат
Зоран Кастратовиќ од денеска повеќе не е тренер на екипата на Металург, откако и двете страни се одлучија за спогодбен раскин на договорот. Кастратовиќ на...
Ракомет Спорт

Кастратовиќ: Имавме проблеми во одбраната, загубивме многу топки!

Слободен печат
Металург го загуби првиот натпревар во Лига Европа, на гостувањето во Франција, поразен е од екипата на Тулуз со резултат 33:29 (18:15). Домашната екипа во...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Металург поразен на гостувањето во Франција

Слободен печат
Металург во првиот натпревар од групата „A“ во новоформираната Лига Европа (како замена за досегашниот ЕХФ куп), загуби вечерва од Тулуз со 33:29 (18:15). Македонскиот...
Ракомет Спорт

Металург од Франција ја започнува сезоната во Лигата на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Металург вечерва (18.45 часот) ги започнуваат настапите во групната фаза од ракометната Лига на Европа. „Металурзите“ вечерва му гостуваат на францускиот Тулуз во...
Ракомет Спорт

Дупјачанец: Многу значи за Металург да игра против силни европски екипи!

Слободен печат
Денеска во утринските часови Металург замина за Белград од каде има лет за Париз, а потоа и локален лет за Тулуз. Во попладневните часови ракометарите...
Ракомет Спорт

Македонскиот репрезентативец Серафимов позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Денеска преку социјалните мрежи ракометарот на тимот од Автокоманда и воедно играч на најдобрата македонска репрезентација се огласи десниот бек Мартин Серафимов кој информираше дека...
Ракомет Спорт

Кастратовиќ: И ние имаме што да кажеме во оваа група

Слободен печат
Екипата на Металург ги дозна противниците кои го очекуваат во групната фаза во Лигата на Европа и меѓу нив е поранешниот германски шампион Рајн Некар...
Ракомет Спорт

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат
На денешниот реванш натпревар во Цирих кој е со почеток од 18.45 часот македонскиот претставник брани два гола предност стекнати од првиот меч одигран во...