Tag : горење велење

Вести Регион

Проблеми во Велење: Отказите во Горење ќе предизвикаат социјална катастрофа

МИА Агенција
Локалните власти на Велење остро реагираа на најавите на раководството на гигантот Велење, дека поради голем пад на прометот отказ ќе добијат над 2000 работници,...
Ракомет Спорт

Кузмановски и Магдебург со успешен старт во ЕХФ купот

Слободен печат
Денеска во првото коло од групата „Ц“ екипата на Магдебург на домашен терен со конечен резултат 32:26 (15:13) триумфираше над Горење Велење. Во редовите на...
Ракомет Спорт

Велко Маркоски е нов играч на Металург

Слободен печат
Нашиот репрезентативец кој воглавно настапува во делот на одбраната ја продолжува кариерата во клубот од Автокоманда. До крајот на сезоната столбот во дефанзивниот дел официјално...
Ракомет Спорт

Кастратовиќ: Металург има добри шанси против Горење Велење

Слободен печат
Новиот тренер на Металург, Зоран Кастратовиќ, начелно е задоволен од противникот што го доби со ждрепката за третото коло во ЕХФ Купот. – Горење Велење,...
Ракомет Спорт

Незгоден ривал за Металург во ЕХФ купот (ФОТО)

Слободен печат
Денеска со ждрепка во Виена македонскиот ракометен клуб го доби противникот во последното трето квалификациско коло за пласман во групите на ЕХФ Купот. Металург пред...