Вардар се помоќен: потпиша и Филип Талески

Македонскиот репрезентативец Филип Талески е нов ракометар на актуелниот европски шампион Вардар, пишува „Екипа“.

Талески потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ со што тренерот Стефче Алушовски доби екстра квалитетно засилување на левата бековска позиција.

Талески прекинатата сезона поради пандемијата со коронавирусот ја одигра во германскиот бундеслигаш Балинген, откако претходно две години играше за Рајн Некар Левен.

Талески е второто официјално засилување за Вардар за новата сезона, по францускиот голман Рибин Кантегрел, додека претходно нови договори потпишаа староседелците Стојанче Стоилов, Тимур Дибиров, Кристијан Дисингер, Иван Чупиќ и Глеб Калараш и младите Мишевски, Атанасовски, Гашовски, Крстевски.

Прочитајте и...  Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат