Tag : ракометар

Ракомет Спорт

Тажна вест: Почина Златко Портнер, членот на легендарната ракометна генерација на Југославија

Слободен печат
Легендарниот југословенски ракометар Златко Портнер ненадејно почина во 59 година од својот живот. Членот на легендарната југословенска генерација од осумдесетите години на минатиот век кариерата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ракометарот Дејан Манасков откри каде си фатил девојка за сериозно!

Васко Спасоски
Ракометарот Дејан Манасков важи за еден од милениците на спортската јавност, а особено е популарен кај женскиот пол. Левото крило на Веспрем иако ретко зборува...
Останатo Спорт

Црн ден за спортот: Ракометар од БиХ загина во сообраќајка, млад шпански фудбалер се удави

Слободен печат
Босанскиот ракомет е во шок откако животот во сообраќајна несреќа го загуби играчот на Чапљина, Иван Бркиќ. Трагичната несреќа се случила утринава, нешто по еден...
Ракомет Спорт

Ракометна бомба: Марко Вујин е најново засилување за Вардар

Слободен печат
Српскиот ракометар Марко Вујин е најновото засилување за сè уште актуелниот европски шампион, Вардар. Шпекулациите дека поранешниот српски ракометар ќе ги засили „црвено-црните“ конечно се...
Ракомет Спорт

Уште еден Хрват во Вардар, „џинот“ Векиќ најново засилување

Слободен печат
Откако вчера и официјално беше потврдено дека Анте Гаџа во следната сезона ќе биде ракометар на Вардар, новата управа на „црвено-црните“ денеска ангажира уште едно...
Ракомет Спорт

Кукуловски ново засилување за Е. Пелистер

Слободен печат
Македонскиот вицешампион и минатата сезона претставник на нашата земја во Лигата на шампионите, Еурофарм Пелистер го продолжува процесот на засилувања за сезоната 2020/21. Од денеска...
Ракомет Спорт

Вардар замената за Скубе ја најде во Хрватска

Слободен печат
Екипата на Вардар полека го склопува тимот за наредната сезона и денеска го реши најгорливиот проблем, централната бековска позиција по заминувањето на Сташ Скубе. Наследникот...
Ракомет Спорт

Вардар се помоќен: потпиша и Филип Талески

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Филип Талески е нов ракометар на актуелниот европски шампион Вардар, пишува „Екипа“. Талески потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ со што тренерот Стефче Алушовски...
Ракомет Спорт

Трето засилување за Металург, овој пат доаѓа од Германија

Слободен печат
Екипата на Металург продолжува со засилувањата за следната сезона и за само три дена ангажира три засилувања. По Момир Рниќ и Бранко Канкараш нов член...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер ангажира ракометен џин од Хрватска

Слободен печат
Како и минатата сезона, така и во следната, во ростерот на Еурофарм Пелистер ќе игра хрватски ракометар. Од денес нов член на македонскиот суперлигаш е...