-2 C
Скопје

Tag : лев бек

Спорт Фудбал

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат
Фудбалскиот клуб Ливерпул го официјализираше вечерва трансферот на грчкиот лев бек, Костас Цимикас. 24-годишниот фудбалер во редовите на шампионот на Англија дојде од Олимпијакос во...
Спорт Фудбал

Ренова го презентира засилувањето од БиХ, Хушиќ

Слободен печат
Екипата на Ренова денеска го претстави најновото засилување за наредната сезона, босанскиот интернационалец Сенад Хушиќ. 30-годишниот Хушиќ игра на позицијата лев бек, а доаѓа од...
Ракомет Спорт

Вардар се помоќен: потпиша и Филип Талески

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Филип Талески е нов ракометар на актуелниот европски шампион Вардар, пишува „Екипа“. Талески потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ со што тренерот Стефче Алушовски...
Спорт Фудбал

Падна првата „жртва“ на Сан Сиро после поразот во Удине

Слободен печат
„Росонерите“ потврдија денеска дека е прекината соработката со хрватскиот одбранбен играч, Иван Стриниќ. После поразот на стартот од Серија А од Удинезе на нашиот Несторовски,...
Ракомет Спорт

Бутел се засили со Милошески

Слободен печат
Екипата на Бутел продолжува со ангажирање на нови ракометари за новата сезона и најново засилување е левиот бек Христијан Милошевски. Младиот 20-годишен ракометар минатата сезона...