Бутел се засили со Милошески – Слободен печат
РакометСпорт

Бутел се засили со Милошески

Ракометниот клуб Бутел донесе ново засилување на левата бековска позиција.

Екипата на Бутел продолжува со ангажирање на нови ракометари за новата сезона и најново засилување е левиот бек Христијан Милошевски. Младиот 20-годишен ракометар минатата сезона настапуваше за екипата на Работнички, а има играно и за вториот тим на Вардар.

– Сакам да изразам благодарност до Бутел за укажаната можност. Среќен сум што во наредните години ќе го носам дресот на овој тим, но исто така и среќен што ќе соработувам со одличен тренер и одлични, искусни играчи. Своето претходно искуство ќе го искористам најдобро што можам, но и ќе работам напорно за што е можно повеќе да се надоградам како ракометар. Се надевам дека ќе добијам шанса да се докажам, да ги исполнам очекувањата и достојно да го претставиме Бутел во Купот на ЕХФ и во домашните натпреварувања – изјави Милошески.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close