18 C
Скопје

Tag : бутел

Вести Слајдер Хроника

Скопјанецот Камер Идризи е убиениот во вчерашната престрелка во Бутел

Слободен печат
Скопјанецот Камер Идризи (42) и негов роднина се убиените вечерва во населбата Бутел 2, дознава 24 Инфо. Мотивите за убиството на Идризи, кој во Бутел...
Слајдер Хроника

Детали за престрелката во Бутел 2: Пукано кон двајца мажи, едниот починал во болница

Горан Наумовски
Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Инцидентот се случил пред станбена зграда во близина на ресторанот „Султан“. Починатииот е К.И. од Скопје, Од...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер ја оправдата фаворитската улога во дуелот со Бутел и славеа со 26:29. Домашниот тим му даде силен отпор на фаворитот но...
Ракомет Спорт

Дупјачанец во последните секунди спаси бод за Металург

Слободен печат
Денеска во рамките од шестото на плејоф-фазата на македонската Суперлига ремизираа екипите на Бутел и Металург со 23:23 во салата „Антон Димитров“ во Бутел. Домаќините...
Вести Скопје Слајдер

ВИДЕО: Жителите на Бутел протестираат против изградба на зграда висока 30 метри

Приватен инвеститор се подготвува да изгради висококатница во Бутел, на што реагираат жителите  кои живеат во близина на градежната парцела. Велат дека планираната градба од...
Ракомет Спорт

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат
Тинекс Пролет во голем стил го стартуваше настапот во ракометниот плејоф на Македонија откако во рамките од првото коло го совлада Металург со 29:26. Домашните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Полицијата втор ден трага по возачот кој удри во скопјанка, па избега

Лука Андреев
Полицијата сè уште трага по несовесниот возач, кој пред два дена удри во пешак и го напушти местото на сообраќајната незгода. На 61-годишната скопјанка и...
Ракомет Спорт

Суперлига: Ракометарите на Бутел подобри и од Металург!

Слободен печат
Ракометниот клуб Бутел победнички го завршува првиот дел од сезоната, денеска во салата „Автокоманда“ со 23:31 (12:17) триумфираше над Металург. Напомена дека во гостинскиот состав...
Вести Скопје

ФОТО: Преку ноќ си направија скратен пат – оштетен новиот дрворед на булеварот Х.Т. Карпош во Бутел

Слободен печат
Дел од новиот дрворед на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел изминатово деноноќие е уништен од несовесни граѓани. Инспектори од Инспекторатот на Град Скопје се...
Ракомет Спорт

Металург има пеколен распоред: Четири меча за осум дена!

Слободен печат
Ракометарите на Металург од Шпанија се вратија в четврток пред полноќ и го имаа само вчерашниот ден за одмор, пред претстојните предизвици во Лига Европа...