Tag : бутел

Вести Скопје

Општина Бутел ги дезинфицира јавните површини

Слободен печат
Изминатава недела Општина Бутел ги вклучи сите свои ресурси во спречувањето на ширењето на коронавирусот, информираат од оваа скопска општина. – Заедно со сите општествено...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Во капела Бутел за погреб ќе може да се престојува само половина час

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов информира дека согласно препораките на владата, поврзани со коронавирусот, погребалното претпријатие Бутел го скратува престојувањето во капелите за погребалните церемонии...
Вести Скопје

Спроведена темелна дезинфикација во Општина Бутел

Слободен печат
Службите на Општина Бутел во однос на справување против ширењето на коронавирусот викендот изврши темелна дезинфекција на повеќе локации низ целата територија. Општинските служби, како...
Вести Скопје

Утре без струја дел од општините Бутел, Центар и Сарај

МИА Агенција
Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во општините Бутел, Центар и Сарај. -Во периодот од 9 до 12 часот, без струја ќе...
Вести Скопје

Дел од Бутел и селото Добри Дол утре без струја

МИА Агенција
Корисниците од улиците „Бутелска”, „Призренска”, „Галичник”, обиколницата Бутел и околината, како и корисниците од улицата „30″ и „Љуботенски Пат” во Општина Бутел утре од 8:10...
Вести Скопје

Акција за чистење мини депонии во Бутел, во првата фаза отстранет 20 тони шут

Слободен печат
Општина Бутел спроведе еко-акција каде се исчитија повеќе локации на цела територија на Општината. Досега, како што соопшти Општината, се исчистени пет локации каде имало...
Вести Македонија

Владата го прифати барањето за итна изградба на поликлиника во Општина Бутел

Слободен печат
Владата во рамки на денешната петта седница го разгледа и прифати барањето за итна изградба на поликлиника во Општина Бутел, врз основа на позитивното мислење...
Хроника

Пожар во угостителски објект во Бутел

Слободен печат
Опожарен е угостителски објект во Бутел, на улицата „Томе Пуре”, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер”, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое...
Вести Скопје Слајдер

Нееколошкиот систем за греење во ООУ „Св. Климент Охридски” се менува со природен гас

Слободен печат
Во Општина Бутел денеска почна имплементацијата и на третата мерка од Планот за чист воздух, која се однесува на замена на нееколошкиот систем за греење...
Вести Скопје

Зелен ѕид во ОУ „Живко Брајковски” како дел од планот за намалување на аерозагадувањето

Слободен печат
Во основното училиште „Живко Брајковски” во скопската населба Бутел завршува уредувањето на дворот со засадување на зелен ѕид како дел од планот за намалување на...