Tag : Засилување

Ракомет Спорт

Ракометна бомба: Марко Вујин е најново засилување за Вардар

Слободен печат
Српскиот ракометар Марко Вујин е најновото засилување за сè уште актуелниот европски шампион, Вардар. Шпекулациите дека поранешниот српски ракометар ќе ги засили „црвено-црните“ конечно се...
Ракомет Спорт

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат
Новото раководство на европскиот ракометен шампион Вардар предводено од Михајло Михајловски сè уште не заврши со засилувањата и пикира Аргентинец. Според шпанските медиуми, Вардар е...
Ракомет Спорт

Металург не запира, ново засилување е бразилски репрезентативец

Слободен печат
Тимот од Автокоманда засега е најактивен на трансфер пазарот и во само една недела веќе донесе четири засилувања. Последно засилување за Металург е бразилскиот репрезентативец,...
Ракомет Спорт

Металург донесе екс српски репрезентативец

Слободен печат
Поранешниот српски ракометен репрезентативец, Момир Рниќ, и официјално е нов ракометар на Металург. Рниќ последните две сезони настапуваше во екипата на Пролетер Зрењанин која минатата...
Спорт Фудбал

Интер го договори првото засилување за следната сезона

Слободен печат
Интер веќе го договори првото засилување за наредната година и тоа по заслуга на директорот Бепе Марота, пишува „Газета дело Спорт“. „Нероаѕурите“ успеаја да го...
Спорт Фудбал

Јунајтед за 150 милиони евра најде идеален партнер за Бруно Фернандеш

Слободен печат
Манчестер јунајтед и покрај пандемијата на коронавирусот не мирува и ги крои плановите за наредната сезона иако не се знае кога ќе започне. Тоа значи...
Вести Регион

Фронтекс испрати засилување на грчко – турската граница

Слободен печат
Дополнителни 100 експерти од 22 земји на ЕУ во рамки на операција за брза гранична интервенција ќе бидат испратени како засилување на грчко – турската...
Вести Свет

Фронтекс испраќа засилување на грчко-турската граница

Европската агенција за гранична и крајбрежна стража (Фронтекс) денеска соопшти дека распоредила засилување и оти е кренато нивото на тревога на грчко-турската граница, додека илјадници...
Кошарка Спорт

Официјално: Реал Мадрид го купи Салах! (ФОТО)

Слободен печат
„Кралскиот“ клуб се засилува за долгата натпреварувачка сезона која го чека наредниот период… Од играч на позицијата центар, Реал го има Еди Тавареш и кошаркарот...
Спорт Фудбал

Конте прави „дрим-тим“, нов голем трансфер во Интер!? (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето Интер ангажираше две големи имиња, Ромелу Лукаку од Манчестер јунајтед, а од истиот клуб и Алексис Санчез, но на позајмица. После првите две...