24.8 C
Скопје

Tag : филип талески

Ракомет Спорт

Талески: Свесен сум дека сум најомразен ракометар меѓу народот

Слободен печат
Ракометниот репрезентативец и член на Вардар, Филип Талески ви разговор за емисијата „Бекстејџ“ открива дека се наоѓа под притисок поради бројните критики и навреди кои...
Ракомет Спорт

Талески го продолжи договорот со Вардар 1961

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец ќе го продолжи договорот со „црвено-црните“, односно уште една година ќе биде дел од Вардар 1961. Филип Талески се врати во Скопје минатото...
Ракомет Спорт

Талески: Одбраната е клучот за успех против Веспрем

Слободен печат
Екипата на РК Вардар утре (18.45 ч.) ги продолжува настапите во Лигата на шампионите, „црвено-црните“ во СЦ „Јане Сандански“ го играат првиот осминафинален натпревар против...
Ракомет Спорт

Талески: Против Данска покажавме дека знаеме и можеме, Македонија го нема покажано најдоброто

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва го одработи последниот тренинг пред заминувањето за Алборг каде ја очекува нова пресметка со светскиот шампион Данска. Вчера Македонија со...
Ракомет Спорт

ВИДЕО | Талески: Задоволен од мојата игра, тука нема да застанам!

Слободен печат
Вардар 1961 дојде и до втората победа во СЕХА Газпром лигата откако вечерва на домашен терен минимално славеше против хрватскиот клуб Нексе. Еден од најзаслужните...
Ракомет Спорт

Талески: Критиките се добредојдени, Македонија има светла иднина

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија на Мундијалот во Египет го имаше најслабиот пласман во досегашните настапи на Светските првенства освојувајќи го 23. место со скор од...
Ракомет Спорт

ЛШ, Талески: Се надевам на добар резултат против Мешков Брест! (ВИДЕО)

Слободен печат
Актуелниот европски првак Вардар 1961 се подготвува за утрешниот прв натпревар од новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите против Мешков Брест со почеток од...
Ракомет Спорт

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат
Гоце Георгиевски последните четири сезони ги помина во Романија каде играше за екипата на ЧСМ Букурешт, потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и ќе претставува големо...
Ракомет Спорт

Вардар се помоќен: потпиша и Филип Талески

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Филип Талески е нов ракометар на актуелниот европски шампион Вардар, пишува „Екипа“. Талески потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ со што тренерот Стефче Алушовски...
Ракомет Спорт

Алушовски: Доаѓа рускиот бек Санталов, го сакам и Талески во Вардар

Слободен печат
Во интервјуто за специјализираниот веб портал за ракомет „Балкан-Хандбал“ зборуваше тренерот на актуелниот македонски, регионален и европски шампион Вардар, Стевче Алушовски. Стратегот на „црвено-црните“ говореше...