Вардар им се врати на победите во СЕХА лигата - Слободен печат

Вардар им се врати на победите во СЕХА лигата

После вториот триумф во Лигата на шампионите во неделата против Порто, вечерва во СЦ „Јане Сандански“, Вардар им се врати на победите во СЕХА Газпром лигата откако со резултат 27:25 славеше против Нексе.

После изненадувачкиот пораз во минатото коло во Украина од Мотор Запорожје, овојпат не дозволија ракометарите на Давид Писонеро повторно да бидат изненадени.

Повторно во главна улога беа оние стандардните, а на овој меч минутажа добија и помладите во самиот финиш. Хрватите се покажаа како цврст противник, иако дури во последните 10 минути беше скршен нивниот отпор и на крајот мораа да се помират со поразот.

Најзаслужни за победата беа Дибиров со девет голови, три помалку запиша Дисингер, а добра партија покажа и голманот Гедбан кој забележа 15 одбрани. После три меча во групата А, Вардарци моментно се на делба на првото место по шест бода заедно со Мотор Запорожје и Војводина.

Прочитајте и...  ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Сега „црвено-црните“ се фокусираат на третата пресметка во ЛШ, поточно во Украина против Мотор Запорожје против кој ќе се обидат да се реваншираат за поразот во СЕХА на 29 септември (недела, 18.00 часот).

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Остави Коментар

18 − оне =

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат