2 C
Скопје

Tag : мотор запорожје

Ракомет Спорт

Заразени 14 играчи: Коронавирусот одложи нов меч во ракометната ЛШ!

Слободен печат
Како што информиаат од Европската ракометна федерација уште еден натпревар во машката ракометна Лига на шампионите нема да се игра во закажаниот термин. Во редовите...
Ракомет Спорт

Вујо и Загреб пред пласман на Ф4 во СЕХА-лигата

Слободен печат
Екипата на Загреб која ја предводи поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, оствари голема победа од 21:25 на гостувањето кај Татран...
Ракомет Спорт

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фановите на македонскиот и европски шампион уште еднаш покажаа зошто се „осмиот играч“ од трибините. Така беше и во саботата, на мечот против Мотор Запорожје...
Ракомет Спорт

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Изминатиот викенд Вардар успеа со победата над Мотор Запорожје и официјално да го обезбеди пласманот во осминафиналето во ракометната Лига на шампионите. Македонскиот и европски...
Ракомет Спорт

УЖИВАЈТЕ: Скубе – Дибиров, спектакуларна комбинација со фантастичен финиш! (ВИДЕО)

Слободен печат
Без сомнение се очекува овој потег можеби и да се најде меѓу најдобрите пет на колото, по подолго време Вардар повторно на ЕХФ тв изборите…...
Ракомет Слајдер Спорт

Кога е најтешко, ВАРДАРЕ, ВАРДАРЕ: Европскиот шампион го „прегази“ Мотор Запорожје!

Слободен печат
Во многу важен меч за пласман во осминафиналето, македонскиот и европски ракометен првак Вардар на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ со резултат 38:28 го...
Ракомет Спорт

Да се биде или не за Вардар, „скроен“ составот за мечот против Мотор!

Слободен печат
После заминувањата на Даинис Криштопанс и Павел Атман, Вардар ќе биде ослабен на бековската позиција, но веднаш беа пополнети нивните места за денешниот натпревар против...
Ракомет Спорт

Стоилов: Ќе се бориме до крај, но односот кон Вардар е комичен!

Фидан Коминовски
Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Мотор Запорожје е закажан за в сабота (15 февруари) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје со почеток...
Ракомет Спорт

Дерби во СЕХА: Вардар го пречекува Мотор Запорожје!

Слободен печат
Вардар во новото коло од регионалната СЕХА Газпром лига ќе го пречека тимот на Мотор Запорожје. Дуелот со тимот од Украина ќе се игра денеска...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Помладите ќе добијат шанса против Мотор Запорожје!

Слободен печат
Стратегот на македонскиот шампион, Едуард Кокшаров во пресрет на натпреварот од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе добијат помладите....