Ван Дам сподели песна од српската пејачка Драгана Мирковиќ

Светски познатиот актер, Жан Клод Ван Дам, ги запали социјалните мрежи откако сподели нова песна од српската фолк пејачка Драгана Мирковиќ.

„Драга Драгана, горд сум да го претставам ова прекрасно видео со твојот прекрасен глас. Со сета љубов кон тебе, Балканот, целиот свет и твојот сопруг Тони“, напиша холивудскиот актер кого го следат преку 17 милиони луѓе.

Прочитајте и...  Пет градови во Турција имаат најголема стапка на раст на новозаразени

Прочитај повеќе

Шпанската провинција Галиција забрани пушење на улици и јавни места

Слободен печат

Гутереш: Конфликтите во светот мора итно да запрат

Слободен печат

Аргентина и Мексико ќе произведат и дистрибутираат вакцина против коронавирусот во Јужна Америка

Слободен печат

Рекорд на новозаразени во Индија: Вкупниот број на заразени лица е речиси 2,4 милиони

Слободен печат

Како во Србија од 1 септември ќе изгледа образовниот процес во услови на епидемија

МИА Агенција

Во САД над 165.000 починати од Ковид-19

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Штетата од експлозијата во Бејрут е над 15 милијарди долари

МИА Агенција

Неизвесно денешното продолжение на конститутивната седница на Собранието

МИА Агенција

Помпео во посета на Словенија, потпишува изјава за 5G мрежата

МИА Агенција

Најмалку 800 жртви во светот поради дезинформации за Ковид-19

МИА Агенција

Илјадници во Белорусија протестираа, почина уште еден демонстрант

МИА Агенција

Деветнаесет години Охридски рамковен договор

МИА Агенција