Tag : социјалните мрежи

Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Оваа слика крие 27 филмови: Можете ли да ги наброите сите?

Слободен печат
Нов предизвик овие денови кружи на социјалните мрежи. Луѓето заробени во домовите од пандемијата на коронавирусот измислуваат многу начини како да си развеселат монотоното секојдневие....
Вести Македонија

Еден од четворица граѓани во ЕУ избегнува откривање лични податоци на социјалните мрежи

МИА Агенција
Еден од четворица граѓани во ЕУ избегнува откривање лични податоци на социјалните мрежи поради безбедност, покажува истражувањето на Еуростат за употребата на информатичко-комуникациските технологии во...
Еспресо Шоу биз

Фановите збунети: Што се случува меѓу принцот Вилијам и Кејт? (ВИДЕО)

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт и Вилијам важат за пар од соништата. Нивното гостување на Би-Би-Си оваа недела е топ тема на социјалните мрежи....
Вести Еспресо Некатегоризирано

Ван Дам сподели песна од српската пејачка Драгана Мирковиќ

Горан Наумовски
Светски познатиот актер, Жан Клод Ван Дам, ги запали социјалните мрежи откако сподели нова песна од српската фолк пејачка Драгана Мирковиќ. „Драга Драгана, горд сум...
Вести Свет

Нов гаф на Доналд Трамп (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Повторно американскиот претседател Доналд Трамп предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Овој пат беше неговото прашање во разговор со добитничката на Нобеловата награда за мир...
Вести Македонија

„Бомбашот“ Илија Громовник потаен од ЦИА

Горан Наумовски
Триесет и три дена, или народни речено повеќе од месец, македонските безбедносни служби се обидуваат да ја откријат локацијата од каде „бомбашот“ познат во јавноста...
Хроника

Барал 300 евра за копромитирачки фотографии

МВР до ОЈО поднесе кривична пријава против Д.С.(22) од тетовското село Боговиње кој е осомничен дека сторил кривично дело „уцена“. Во декември лани тој и...