Вака изгледа најплатениот супермодел без фотошоп (ФОТО)

И супермоделите се како и сите останати жени. И тие се борат со целулитот и некој килограм повеќе…

Кејт Мос и во 46-та година заработува милиони од позирања во разни магазини и од учеството во рекламни спотови. Иако на нејзини години манекенките во поголем дел веќе се во пензија, таа работи со полна пареа. Нејзината заработувачка е вртоглава, а благодарение на сите деловни ангажмани таа ја носи титулата за најплатена манекенка некогаш.

Фото: Инстаграм

Иако на фотографиите во магазините изгледа совршено и без ниту една мана на телото, реалноста е малку поинаква. На фотографиите кои се сликани вчера, јасно се гледа дека манекенката на нозете има целулит и опуштена кожа како и повеќето жени.

Прочитајте и...  ФОТО: Оваа пештера во Кападокија е вистински хит- Еве зошто многумина се подготвени скапо да платат за да престојуваат тука!
Фото: Профимедиа

Таа иако редовно тренира и се храни здраво, целулитот е видлив. Меѓутоа, се чини дека тоа на неа ниту малку не и пречи, па така таа гордо се прошета во кратки црни панталончиња и им испрати силна порака на сите жени дека несовршеноста е сосема ОК, сите ја имаме, па дури и оние дами кои се наоѓаат на светските листи со најзгодните жени во светот.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Невообичаен симптом на коронавирусот кој лекарите се уште не можат да го објаснат!

Слободен Печат

Жените се повеќе подложни на негативни ефекти од пандемијата

Слободен печат

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат

Пушачи, јадете јаболка и заштитете ги белите дробови

Слободен печат

Внимавајте додека земате лекови, заборавете на чоколадата

Слободен печат

Дневен хороскоп за ден 25.10.2020: Скорпијата ќе добие одлична работна понуда, а Бикот ќе се опушти покрај пријателите

Слободен Печат

Остави Коментар