Утре без струја дел од скопските општини – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без струја дел од скопските општини

Заради планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Бутел, Ѓорче Петров, Аеродром, Кисела Вода и Сопиште.

Во периодот од 08.00 до 15.30 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од улица „Радишанска” во близина на река Серава, улиците „46″, „48″, „50″, „52″ и околината, патот за село Љубанци и околината на игралиштето Радишани во општина Бутел.

Прекин во снабдувањето со електрична енергија во периодот од 09.00 до 14.00 часот ќе имаат корисниците од дел од улиците „20″ и „22″ во село Волково, општина Ѓорче Петров, а во периодот од 08.30 до 15.00 часот корисниците од малите броеви на подулиците од „1″ до „30″ на дел од улицата „Тодор Чангов” во населба Лисиче во општина Аеродром.

Без струја во периодот од 09.00 до 11.30 часот корисниците од дел од улица „Марко Цепенко” во општина Кисела Вода, во периодот од 09.30 до 13.30 часот корисниците од дел од село Патишка Река и викендиците во Патишка Река и фирмата ПЦЦ Хидро ДООЕЛ Скопје во општина Сопиште.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close