8 C
Скопје

Tag : струја

Вести Македонија

Од ковид-19 почина хирургот Владимир Кочоски

Слободен печат
Струшкиот хирург Владимир Кочоски почина на Скопските клиники од компликации предизвикани од КОВИД-19. Информацијата за МИА ја потврди директорот на Општата болница во Струга Мухамед...
Вести Скопје

Без струја утре и задутре дел од жителите на Центар, Аеродером, Бутел, Кисела Вода и Ѓорче Петров

Слободен печат
ЕВН информира дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре и задутре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општините Центар, Аеродром,...
Вести Скопје

Неколку скопски општини и села утре ќе останат без струја

Слободен печат
Корисниците од селата Горно и Долно Количани, Пагаруша, Вртекица, Равни Габер, Драчевица, Црвена Вода, Цветово, Палиград и Алдинци утре од 8:00 до 12:30 часот ќе...
Вести Скопје

Делови од Студеничани, Чучер-Сандево и Чаир без струја

Слободен печат
Поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска без струја од 9 до 15 часот ќе останат дел од корисниците од улицата Франце Прешерн во општина...
Вести Скопје

Бура реакции на Твитер, пола Скопје и Тетово без струја

Слободен печат
Дел од Скопје нема струја поради дефект на 110 киловолтниот далекувод на МЕПСО. Од ЕВН Македонија информираа дека струја нема на потегот до Тетово. Екипи...
Вести Скопје

Општините Центар и Чучер Сандево утре без струја

Слободен печат
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Центар и Чучер Сандево, соопштуваат од РЦУК...
Вести Скопје

Дел од скопските општини денеска ќе останат без струја

Слободен печат
Без вода денеска од 9:00 часот се корисниците од улицата „Карл Хрон” бр.4а во Маџари. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот...
Вести Скопје

Делови од скопските општини утре ќе останат без струја

Слободен печат
Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода и Ѓорче Петров и селото...
Вести Скопје

Дел од скопските општини денеска ќе останат без струја

Слободен печат
ЕВН информира дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во населбата Драчево и во општините...
Вести Скопје

Драчево, Чаир и Сарај утре ќе останат без струја

Слободен печат
EВН информира дека утре заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во населба Драчево, во општините Чаир...