2 C
Скопје

Tag : струја

Вести Скопје

Без струја дел од корисниците во Аеродром и село Љубош

Слободен печат
Од ЕВН Македонија АД информираат дека денеска поради технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје без струја во определен временски период ќе останат дел...
Вести Скопје

Поради зафати во дистрибутивната мрежа: Делови од општините Карпош и Студеничани утре без струја

Слободен печат
Корисниците од селото Алдинци и објектите во месноста Мала Река во Општина Студеничани утре од 08:30 до 15 часот ќе останат без напојување со електрична...
Вести Македонија

ДЗС: Повеќе од пола од потрошената струја во декември е од домашно производство

Слободен печат
Земјата во декември лани потрошила 859.827 мегават часови електрична енергија, 46,263 милиони кубни метри природен гас, 468.414 тони јаглен и 92.211 тони нафтени продукти, покажуваат...
Вести Скопје

Без струја утре делови од Карпош, Кисела Вода и Сарај

Слободен печат
Без електрична енергија утре, 25 февруари, од 9 до 11 ќе останат корисниците од ул. „Хаванска” бр.3 и ул. „Варшавска” бр.9. во општина Карпош, соопшти РЦУК...
Вести Свет

Гувернерот на Тексас забрани испраќање сметки за струја, и исклучување на луѓето

Слободен печат
По зимската бура и по многу ниските температури, властите во Тексас привремено им забранија на електродистрибутивните компании на граѓаните да им испраќаат сметки за струја...
Вести Скопје

Утре без струја делови од Бардовци и Чаир

Слободен печат
Поради планирани технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје утре без напојување со електрична енергија ќе бидат дел од корисниците во село Бардовци и...
Вести Свет

Ледена бура во САД: Најмалку 21 жртва, милиони домови без струја, температурата во Минесота се спушти до -39

Слободен печат
Најмалку 21 лице го загуби животот поради снежно невреме што ги зафати САД додека милиони останаа без струја во централниот и во јужниот дел на...
Вести Скопје

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат
 Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба, Сарај, Карпош и Кисела Вода,...
Вести Скопје

Поради зафати во дистрибутивната електро мрежа: Повеќе скопски општини утре и задутре без струја

Слободен печат
Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без струја утре и задутре ќе останат дел од општините Гази Баба, Ѓорче Петров, Кисела Вода, Сарај и...
Вести Свет

Проценка на ЦИА: Само 26 отсто од населението на Северна Кореја имало струја во 2019 година

Слободен печат
Само 26 отсто од населението во Северна Кореја имало електрична енергија во 2019 година, покажува проценката на американската разузнавачка агенција (ЦИА) што е објавена денеска....