Tag : општина аеродром

Вести Скопје

Општина Аеродром за секое новороденче ќе исплаќа по 8.000 денари

Слободен печат
Општина Аеродром од оваа година ќе исплаќа по 8.000 денари за секое новороденче. Субвенцијата за секое новороденче досега изнесуваше 5.000 денари, информираат од Општината. -Во...
Кошарка Спорт

Промовиран женскиот кошаркарски клуб МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Станува збор за своевидна фузија со прволигашот со долга и богата традиција, Студент Академија, кој веќе официјално го промени името и во вториот дел од...
Вести Скопје

По десет илјади денари за талентирани спортисти доделува Општина Аеродром

Слободен печат
Општина Аеродром доделува по 10.000 денари за млади талентирани спортисти, со цел да им се помогне на младите да ги остварат свoите амбиции и да...
Вести Скопје

ПОБРЗАЈТЕ ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ: Аеродром ќе дава субвенции за инвертер клими

Слободен печат
Општина Аеродром денеска објави јавен повик за надоместување на дел од трошоците направени при набавка на инвертер клими, што ќе се реализира по принципот „прв...
Вести Скопје

Утре почнува „Гола Месечина“

Слободен печат
Граѓаните годинава ќе имаат можност по шести пат да го проследат Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“. „Фестивалот „Гола Месечина“ игра важна улога во развојот...
Вести Скопје

Нова градинка за 200 деца во Ново Лисиче

Слободен печат
Во Ново Лисиче денеска беше пуштена во употреба нова детска градинка со капацитет за згрижување 200 деца. – Станува збор за модерен објект во рамки...
Вести Скопје

Улицата „4“ во Долно Лисиче целосно реконструирана

Слободен печат
Целосно е реконструирана улицата „4″ во Долно Лисиче во должина од 270 метри и површина од 820 квадратни метри. Како што соопшти Општина Аеродром, реконструкцијата...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Утре без струја делови од скопските општини

Слободен печат
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Аеродром и Карпош, соопшти РЦУК. Во период од 09.00...
Вести Скопје

Утре акција за чистење во Аеродром

Слободен печат
Општина Аеродром во соработка со Град Скопје и јавните претпријатија утре ќе организира голема акција за чистење на целата територија на Општината што ќе опфати...
Вести Скопје

ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ добива лифт за лица со физичка попреченост

Слободен печат
Основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во Општина Аеродром ќе добие лифт со што ќе се овозможи и ќе се олесни движењето на лицата со физичка попреченост...