4 C
Скопје

Tag : општина кисела вода

Вести Скопје

Градежни работи во Општина Кисела Вода: Се поставува атмосферска канализација во урбаната заедница „Цветан Димов”

Слободен печат
Во урбаната заедница „Цветан Димов” се поставува атмосферска канализација и тоа на улиците „Вера Јоциќ”, „Тодор Паница”, „Тодора Паница 1″, „Вера Јоциќ 1″, „Вера Јоциќ...
Вести Скопје

ЕВН Македонија: Дел од општините Карпош и Кисела вода денеска без струја

Слободен печат
Корисниците од улиците „Михаил и Евтихиј“, „Георги Димитров“, „Вера Јоциќ“ и „Народни Херои“, како и објектите на потегот од Трговскиот Центар до ул. „Народни Херои“,...
Вести Скопје

Без вода дел од жителите на Кисела Вода

Слободен печат
Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од улиците „Виктор Иго”, „Невена Георгиева Дуња”, „Дренак” и улица „Драга Стојановска”, во општина Кисела Вода. Од ЈП...
Вести Скопје

Без вода денеска „Марко Орешковиќ” и дел од „Димо Хаџи Димов”

Слободен печат
Без вода денеска од 09:00 часот ќе бидат корисниците од улицата „Марко Орешковиќ” и дел од улицата „Димо Хаџи Димов” во Општина Кисела Вода. Како...
Вести Скопје

Општина Кисела Вода засади 130 садници во градинката „Мимоза“

Слободен печат
Општина Кисела Вода со средства од Владата, во дворот на градинката „Мимоза”, лоцирана во урбаната заедница „Цветан Димов”, засади 130 зимзелени садници. Покрај оградата на...
Вести Македонија

Општина Кисела Вода: Собрани 60 тони кабаст отпад од 326 домаќинства

Слободен печат
Над 60 тони кабаст отпад е собран од 326 домаќинства во Општина Кисела Вода, во рамки на активностите за собирање стар мебел и електронски уреди....
Вести Скопје

Општина Кисела Вода прослави 65 години постоење

Слободен печат
Општина Кисела Вода денеска прослави 65 години од формирањето, соопштија од оваа скопска општина. Изминатиов период во насока на подобрување на условите за живот на...
Вести Скопје

Вработен во Општина Кисела Вода заразен со коронавирус, карантин за пет лица со кој бил во контакт

Слободен печат
Вработен во Општина Кисела Вода бил заразен со вирусот Ковид-19, а петмина вработени, кои биле во контакт со инфицираниот ќе бидат во карантин, информираат од...
Вести Скопје

Се реновираат тоалетите во училиштето „Кузман Јосифовски-Питу” во Кисела Вода (ФОТО)

Слободен печат
Во ООУ „Кузман Јосифовски-Питу” во Кисела Вода целосно се санираат шест тоалети со по три кабини, со што ќе се подобрат условите за децата и...
Вести Скопје

Јавна расправа за изградба на нова градинка во Драчево ​

Слободен печат
Јавна расправа за информирање на граѓаните и сите засегнати страни за изградба на нова градинка денеска се одржа во Општина Кисела Вода.  Министерството за труд...