Уште еден Данец во Битола: Еурофарм Пелистер се засили со лев бек

Фото: РК Еурофарм Пелистер

Тимот на Еурофарм Пелистер денес потврди ново засилување, во Битола пристигна 30-годишниот лев бек Каспер Кисум од Сондерјуске. По Себастијан Хенеберг, Кисум е уште еден Данец кој ги засилува „пелистерци“.

Станува збор за ракометар кој во кариерата освен за Сондерјуске настапуваше за Рингштед, Нордсјаленд, Фленсзбург, Битенфелд, Хановер, Феникс Тулуз.

Тренерот Ларс Валтер на располагање Кисум ќе го им за неколку дена, а претставувањето ќе биде во текот на следната недела во клупските простории.

Еурофарм Пелистер поразен и од Нексе во СЕХА лигата

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот