Урмите помагаат во „борбата“ против стареењето

Урмите се многу здрави и вкусни и се јадат насекаде во светот.

Во нивниот состав се концентрирани изобилство витамини и минерали, кои освен тоа што позитивно влијаат врз регенерирањето на виталните органи, помагаат и во „борбата“ против првите знаци на стареењето на кожата.

Доколку и вие се грижите за својот изглед, обрнете внимание на исхраната и се разбира задолжително јадете барем 100 грама урми на ден. Оваа храна во својот состав содржи изобилство на витамини, минерали и растителни влакна.

Покрај тоа, во составот на урмите ги има и витамините Ц и Д, со што ги прават одлично средство во борба против стареењето, бидејќи ја зголемуваат еластичноста на кожата и ја одржуваат кожата мека и мазна.

Прочитајте и...  ДУИ со апел до граѓаните да избегнуваат фамилијарни и пријателски собирања

Урмите треба да ги јадат луѓето што имаат проблеми со кожата и кои имаат сува кожа поради секојдневна изложеност на екстремни временски услови.

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски