20.8 C
Скопје

ВИДЕО | Слободно украдете некоја идеја: Мал, модерен и удобен стан, а има само 24 квадрати

Малите станови се поевтини и штедливи, но претставуваат и предизвик кога станува збор за нивното уредување.

Екипата од Јутјуб каналот „Never Too Small“ покажа како да уредите стан од само 24 квадратни метри, а нивната идеја би можеле да ја искористат и бројни Македонци кои живеат во мал стан или размислуваат да го купат.

Јутјуб/Принтскрин

Станот од видеото е наречен „Boneca“, што на португалски значи куќичка за кукли. Станот го уреди архитектот Брејд Швац.

Изгледа прекрасно, модерно, удобно и многу практично, погледнете…

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар