УКРАДЕТЕ НЕКОЈА ИДЕЈА: Мал, модерен и удобен стан, а има само 24 квадрати (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

УКРАДЕТЕ НЕКОЈА ИДЕЈА: Мал, модерен и удобен стан, а има само 24 квадрати (ФОТО+ВИДЕО)

Малите станови се поевтини и штедливи, но претставуваат и предизвик кога станува збор за нивното уредување.

Екипата од YouTube каналот Never Too Small покажа како да уредите стан од само 24 квадратни метри во Синдеј, а нивната идеја би можеле да ја искористат и бројни Македонци кои живеат во мал стан или размислуваат да го купат.

профимедиа

Станот од видеото е наречен „Boneca“, што на португалски значи куќичка за кукли. Станот го уреди архитектот Бреде Швац.

Изгледа прекрасно, модерно, удобно и многу практично, погледнете…
https://www.youtube.com/watch?v=daL7TkzyW7k
Прочитајте и...  Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Прочитај повеќе

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen − 2 =

Прочитај повеќе

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат