Триумф на ѓорчепетровци против славниот Есиен - Слободен печат

Триумф на ѓорчепетровци против славниот Есиен

Ѓорчепетровци славеа минимално со конечен резултат 1:0 против тимот на Сабаил. Погодокот беше реализиран во текот на првото полувреме од страна на Ален Јашароски.

Во редовите на Сабаил настапуваат нашиот голман Даниел Божиновски и славниот фудбалер на Челзи, Микаел Есиен.

Да потсетиме популарните „лавови“ промовираа уште едно засилување, напаѓачот Лука Трајкоски.

Исто така, беше претставен и Ермедин Адем, кој претходно играше за Ренова и е повратник во редовите.

За противник во 1. квалификациско коло на ЛЕ, Македонија ЃП ја имаат екипата на Алашкерт, а дуелите ќе одиграат на 11 јули во ерменија, а реваншот е седум дена подоцна на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје.

Сари: По Јувентус одам во пензија

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Џордан откри кој за него е најдобар европски кошаркар во НБА

Спектакл во Мелбурн: Кирјос си закажа дуел со Надал

Екс претседател на Германската федерација е одговорен за смрт на стотина луѓе

3 × 5 =

Лукаку: Конте ми кажа дека сум ѓубре

НЕВЕРОЈАТНО: Халанд за 59 минути даде повеќе голови од Манчестер јунајтед во 2020 година

Како „Вујо мајсторе“ ја прослави победата на Хрватска (ВИДЕО)

Хит коментар на Класниќ: Доста е што веќе еден бубрег ми откажа, вчера можеше да ми откаже и срцето