• Македонија ЃП

Официјално: Емир Скендери е новиот напаѓач на Македонија ЃП

Денеска Македонија ЃП ја информираше јавноста дека нејзин нов член е напаѓачот Емир Скендери (22). Централниот напаѓач досега ги бранеше боите на Струга Трим Лум за чиј тим лани во шампионатот постигна четири голови. – После многу години се враќам во клубот каде што почнав и едвај чекам да дебитирам во првиот тим, посакувам и …

Официјално: Емир Скендери е новиот напаѓач на Македонија ЃП Read More »