8 C
Скопје

Tag : Македонија ЃП

Спорт Фудбал

ФОТО: Силекс чекаше 24 години за ново финале во Купот!

Слободен печат
Денеска се одигра и вториот полуфинален натпревар во Купот на Македонија, екипата на Силекс со 1:0 славеше против Струга Трим Лум. Составот од Кратово дојде...
Спорт Фудбал

Академија Пандев е првиот финалист во Купот на Македонија

Слободен печат
Денеска во полуфиналето од Купот на Македонија составот на Академија Пандев со резултат 3:1 успеа да го елиминира тимот на Македонија ЃП. Ова е втора...
Спорт Фудбал

Прва лига: Два гола на Крстовски, трета победа во низа за Академија Пандев!

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од 25 коло во Првата македонска лига составот на Академија Пандев триумфираше на гостински терен против Македонија ЃП со 1:2. Гостите...
Спорт Фудбал

Познати двојките за полуфиналето во Купот на Македонија

Слободен печат
На денешната жрепка која се одржа во ФФМ, беа одредени полуфиналните двојки во Купот на Македонија, Жрепката сакаше во полуфиналето да се сретнат Македонија Ѓ.П....
Спорт Фудбал

Прва лига: Коџо за важна победа на Македонија Ѓорче Петров

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од 22 коло во Првата македонска лига составот на Македонија ЃП на домашен терен со 1:0 славеше над Силекс. Стрелец на...
Спорт Фудбал

Македонија ЃП го презентира засилувањето од Канада

Слободен печат
Екипата на Македонија ЃП денеска го презентира најновото засилување за пролетниот дел од сезоната, Лудвиг Коџо. Коџо е 20-годишен напаѓач и е ангажиран како замена...
Спорт Фудбал

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Слободен печат
Македонските екипи кои се наоѓаат на подготовки во Анталија, Турција, започнаа со одигрување на контролни натпревари. Есенскиот шампион, Шкендија одигра 1:1 против украинскиот тим Зорја...
Спорт Фудбал

Македонија ЃП остана без Абдул Басит, напаѓачот потпиша за тунискиот шампион

Слободен печат
Екипата на Македонија ЃП во вториот дел од сезоната ќе настапува значително ослабена, ќе биде без услугите на својот најдобар напаѓач, Калид Абдул Басит. Абдул...
Спорт Фудбал

Шкендија со есенската титула, Македонија ЃП до бод против Вардар

Слободен печат
Вчерашното реми помеѓу Ренова и Шкупи, денеска Шкендија во 17 претпоследно коло го искористи со нов триумф сезонава во шампионатот и се промовираше во есенски...
Спорт Фудбал

Ѓока после „петардата“: Ова е Шкендија која сите сакаме да ја видиме!

Коминовски Фидан
Денеска во 14 коло од Првата лига екипата на Шкендија им се врати на лигашките победи, откако на домашен терен со 5:0 триумфираше над Македонија...