„Лавовите“ не запираат, Трајковски ново засилување – Слободен печат
СпортФудбал

„Лавовите“ не запираат, Трајковски ново засилување

Македонија ЃП за неполни 24 часа ангажира двајца фудбалери, по Адем, нов играч на „лавовите“ е Лука Трајковски.

Екипата на Македонија ЃП за неполни 24 часа ангажира две засилувања. По Ермедин Адем, најнова аквизиција на „лавовите“ е младиот 19-годишен напаѓач, Лука Трајковски кој доаѓа од редовите на Победа. И Трајковси и Адем треба да претставуваат засилување за Македонија ЃП во квалификациите за Лигата на Европа.

– Среќен сум за моето доаѓање во Ѓорче и се чувствувам одлично во новата средина. Задоволен сум од она што го видов досега, од тоа како клубот е организиран и функционира и се’ укажува на тоа дека како млад играч ќе имам шанса на напредувам. Ветувам дека ќе дадам се од себе и достојно ќе ги носам боите на овој дрес – изјави Трајкоски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close