7 C
Скопје

Трик од искусни домаќинки: Како свежиот лук да трае долго

Лукот не е лесен за чување бидејќи често се случува да започне да ‘рти. Еве еден трик, кој не само што ќе ви помогне да заштедите на лук, туку исто така ќе добиете еден многу здрав и корисен прелив.

Фото:Пиксабај

Излупете ја главицата лук и секое чешне лук поединечно ставете го да стои во маслиново масло се додека не го употребите.

Земајте си лук од теглата секогаш кога ќе ви треба, а кога ќе го потрошите, не го истурајте маслото бидејќи тоа ќе биде претворено во здрав ароматичен прелив погоден за сосови, преливи за салати, како и за готвење.

Мора да пробате!

Прочитајте и...   Брусница: Го чува здравјето на желудникот и помага при инфекции на уринарниот тракт

Поврзани вести

Дали филмот „Malcom & Marie“ ќе им обезбеди Оскари на Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон?

Слободен Печат

ВИДЕО: Се појави досега необјавен настап на Тоше Проевски во еден прилепски ресторан

Слободен печат

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

М.Р

Хрватски експерт за кафе ја открива тајната за најубавото турско кафе

Слободен Печат

ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан… Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

М.Р

Остави Коментар