Трето засилување за Металург, овој пат доаѓа од Германија

Екипата на Металург продолжува со засилувањата за следната сезона и за само три дена ангажира три засилувања. По Момир Рниќ и Бранко Канкараш нов член на тимот од Автокоманда е српскиот интернационалец, Никола Потиќ.

Потиќ кој е висок дури 202 сантиметри игра на позицијата десен бек, а минатата сезона настапуваше во вората ракометна лига во Германија, и тоа во Либек.

Никола Потиќ пред Либек настапуваше за хрватскиот шампион Загреб, а претхофно има играно и за Партизан, Крка, Хуанфрес, Кангас.

Прочитајте и...  Потврдени уште две трки во Формула 1

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат