24.8 C
Скопје

Tag : никола потиќ

Ракомет Спорт

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

Слободен печат
Ракометниот клуб Металург денеска официјално информира дека спогодбено се раздели со двајца интернационалци, Никола Потиќ и Маријан Мариќ. И двајцата ракометари беа надвор од квотата...
Ракомет Спорт

Трето засилување за Металург, овој пат доаѓа од Германија

Слободен печат
Екипата на Металург продолжува со засилувањата за следната сезона и за само три дена ангажира три засилувања. По Момир Рниќ и Бранко Канкараш нов член...