5 C
Скопје

Тијана Ајфон пуштена од притвор! (ФОТО)

Старлетата Тијана Максимовиќ, позната како Тијана Ајфон е пуштена од притвор од Бјелина, откако беше уапсена поради проституција.

Оваа информација ја потврдил и нејзиниот адвокат Милош Стевановиќ и открил дека таа за брзо ќе биде во неговата канцеларија, а потоа ќе тргне за Белград, пишува „ИнфоБјелина“.

Тијана беше уапсена во акцијата „Кристал“, која се случи минатиот месец, кога на една забава во Бјелина беа затечени 36 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

🍀

A post shared by Tijana Maksimovic (@ticamaksimovic) on

Старлетата во притвор се наоѓаше од 28 мај оваа година.

– Таа за време на истрагата се бранеше со молчење. Мислам дека наскоро ќе излезе од притвор, но јавноста ќе биде известена за тоа – изјави нејзиниот адвокт пред неколку дена.

Прочитајте и...  Виц на денот: Ѕвезда

Во акцијата „Кристал“ беа уапсени 16 членови на организирана меѓународна криминална група осомичена за производство и промет на дрога и оружје, како и за проституција. Во таа група беа 14 државјани на БиХ, еден државјанин на Словенија и една државјанка на Србија – старлетата Тијана Ајфон, која наводно и го организирала тоа собирање.

Поврзани вести

„Битлси“ ќе се изучуваат во склоп на магистерски студии на Универзитетот во Ливерпул

Слободен Печат

Миа Фароу призна дека Вуди Ален ѝ бил најголемата грешка во животот

Слободен печат

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

Остави Коментар