1 C
Скопје

Tag : проституција

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат
Во „Јавна соба“ минатата година ова време беа регистрирани околу 7.000 корисници кои си разменуваа експлицитни фотографии од девојки од Македонија, некои и малолетни кога...
Вести Свет

Разбиена мрежа за шверц на тутун и проституција меѓу Бугарија и Франција

И.И.
Шест лица беа обвинети, од кои двајца се ставени в затвор во Бордо, по демонтирање на мрежа која главно се занимавала со трговија со цигари,...
Вести Свет

Брисел ја забранува проституцијата поради коронавирусот

Слободен печат
Градските власти во Брисел најавија дека ќе ја забранат проституцијата до ново известување, со цел да се обидат да го спречат ширењето на коронавирусот. Три...
Слајдер Хроника

Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес

Слободен печат
Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес, а подведувачката и ги земала „заработените” пари. Како што соопшти МВР, Н.Д.(20) од Велес,...
Вести Свет

Газдата на најголемиот европски бордел на колена: Готови сме

Слободен печат
Готови сме, вели шефот на борделот „Паша“ во Келн, Армин Лобшајд. Најголемиот европски бордел со месеци е без приходи, откако Германија ја забрани проституцијата поради...
Вести Свет

Објавени документи како Максвел, девојката на озогласениот милијардер Џефри Епстин подведувала малолетничка на проституција (ВИДЕО)

Слободен печат
Објавени се судски документи во кои Вирџинија Џуфри, жртва на Џефри Епстин, во 2016 година го опиша злоставувањето од страна на богаташот, но и неговата...
Вести Македонија

Групацијата Новоматик демантира дека во нивните објекти наводно се организира проституција

Слободен печат
Ма Гаминг ДООЕЛ Скопје ги демантира искажаните обвинувања од Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски, за наводна проституција на јавни простори. – Згрозени сме од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уапсена поранешната девојка на Епстајн: Ќерката на богатиот тајкун посредувала малолетнички на богати луѓе!

Васко Спасоски
ФБИ ја уапси Гилејн Максвел, поранешната девојка и соработничка на американскиот финансиер и осудуван педофил, Џефри Епстајн. Таа била уапсена во Бедфорд, во Њу Шемпшир,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Ајфон пуштена од притвор! (ФОТО)

Васко Спасоски
Старлетата Тијана Максимовиќ, позната како Тијана Ајфон е пуштена од притвор од Бјелина, откако беше уапсена поради проституција. Оваа информација ја потврдил и нејзиниот адвокат...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Заборавениот „Американски план“: Жените биле затворани зашто се верувало дека се сексуално неморални (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на 20 век во Америка била широко распространета малку позната владина програма, поради која луѓето без судење, само затоа што имале сексуално преносливи...