14 C
Скопје

Tag : уапсена

Вести Свет

Кина упаси новинарка поради наводно оддавање државни тајни

Слободен печат
Кинеските власти официјално ја уапсија австралиската новинарка со кинеско потекло Ченг Леи, која работеше на англискиот сервис на кинескиот канал ЦГТН, поради наводно одавање на...
Вести Свет

САД го осудија државниот удар во Мајнмар против Владата на Анг Сан Су Чи

И.И.
 Американскиот претседател Џо Бајден е запозанат со апсењето на премиерката на Мјанмар, Анг Сан Су Чи, по извршениот државен удар од страна на војската, соопшти...
Вести Свет Слајдер

Уапсена соработничката на Алексеј Навални

И.И.
Тимот на Алексеј Навални денес објави дека близок соработник на руската опозиција е уапсен за наводни закани кон агент на службата за безбедност кога тој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата манекенка и учесничка во реалното шоу ,,Срвајвер“, Александра Накова денеска се огласи на својот Инстаграм профил и ги демантираше натписите во медиумите дека таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка Романа уапсена во Австралија, ќе лежи 12 месеци затвор! (ФОТО)

Васко Спасоски
Двајца српски туристи се уапсени во Австралија поради користење софистициран систем со кои снимале луѓе кои користат банкомати, а потоа ги копирале податоците и картиците....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Ајфон пуштена од притвор! (ФОТО)

Васко Спасоски
Старлетата Тијана Максимовиќ, позната како Тијана Ајфон е пуштена од притвор од Бјелина, откако беше уапсена поради проституција. Оваа информација ја потврдил и нејзиниот адвокат...
Хроника

Уапсена девојка од Чаир

Горан Наумовски
Вчера во 9.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Чаир, за време на забраната за движење, ја лишиле од слобода Е.Е.(21) од...
Вести Регион Слајдер

Ослободена новинарката која ја критикуваше состојбата на Клиничкиот центар Војводина

Слободен печат
Новинарката на Нова.рс, Ана Лалиќ, која синоќа беше приведена откако објави текст со критика за лошата состојбата во Клиничкиот центар Војводина (КЦВ) во Нови Сад,...
Вести Регион

Уапсена новинарка во Нови Сад заради „ширење паника“

Слободен печат
Полицијата во Нови Сад вчера ја уапсила новинарката на порталот Нова.рс, Ана Лалиќ, заради текстот „КЦ Војводина пред колапс: Без заштита за медицинските сестри“, пренесува...
Хроника

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час

Вчера во 16.30 часот на крстосницата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ со улицата „Никола Карев“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е уапсена...