Стоилов успешно опериран, ќе ја пропушти Грција

Стоилов подолг период имаше проблеми со менискусот на коленото и сега му следува период на рехабилитација за македонскиот репрезентативец.

Како што информира „Спортмедиа“, Стоилов беше успешно опериран во „Аџибадем Систина“ и се чувствува добро.

Со Вардар ја освои титулата во Лигата на шампионите, имаше напорна сезона, но издржа и во важното гостување во Ескишехир каде што успеа победнички со националниот тим да обезбеди настап на ЕП 2020 година.

На ова гостување борбениот играч на Вардар еднаш се запиша во листата на стрелците.

Без пивотот избраниците на селекторот Брестовац ќе се обидат в недела во Струмица да го завршат успешниот квалификациски циклус со еден триумф над Грција.

Прочитајте и...  Заразена родилка, се чекаат наоди за бебето - прв случај на Ковид-19 во бегалски камп во Грција

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат