Стилот на штедливата Кејт Мидлтон сите сакаат да го копираат: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето! (ФОТО) - Слободен печат

Стилот на штедливата Кејт Мидлтон сите сакаат да го копираат: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето! (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја посети прекрасната крадина на Кралското друштво за холтикултура во англиското село Висли, со цел да го отвори фестивалот под назив „Back to Nature“.

профимедиа

Дел од градината го уреди таа и на отворањето одржа инспиративен говор.

профимедиа

„Не сум толку вешта со зеленилото како многумина од вас овде присутните, но со голема страст и желба ја креирав градината која децата и возрасните ќе ги инспирира на поврат во природата“, изјави Кејт.

профимедиа

Војвотката за оваа прилика се облече во согласност со локацијата – понесе едноставен памучен фустан со А крој со цветни дезени и појас кој го истакна нејзиното одлично обликувано тело.

профимедиа

Кога станува збор за обувките, Кејт повторно ги облече своите омилен чевли на платформа кои редовно ги носи веќе четврто лето.

Прочитајте и...  Зошто луѓето патуваат? Шест причини веднаш да почнете со пакување!
профимедиа

Прв пат ги носеше на кралската турнеја во Индија во април 2016 година.

профимедиа

И покрај неодобрувањето на кралицата Елизабета, која инсистира членовите на кралското семејство да носат исклучително елегантни модели на обувки, војвоткаtа по којзнае кој пат ја избра удобноста и во друштво на децата помина еден прекрасен ден во градината полна со раскошни цвеќиња.

профимедиа
профимедиа

Прочитај повеќе

Домот на Пабло Ескобар: Луксузен хотел со бурно минато (ФОТО)

Слободен печат

Девојка со несекојдневна убавина го освојува модниот свет! (ФОТО)

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои им е судена вечна љубов!

Слободен печат

Зошто луѓето патуваат? Шест причини веднаш да почнете со пакување!

Слободен печат

Стивен Кинг со тешки обвиненија: Доделувањето на Оскарите е местенка!

Слободен печат

Кинси Волански во полуголо издание му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 1 =

Прочитај повеќе

Се оженила за актерка, а „тешка е“ 450 милиони долари. Елен Деџенерис има страшно минато!

Слободен печат

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Слободен печат

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Слободен печат

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Слободен печат

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат