20.8 C
Скопје

Tag : градина

Ви Препорачуваме Жена Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

ГАЛЕРИЈА | Неодолива градина во центарот на Струмица: Цвеќињата се како луѓето, се чувствува кога се среќни, а кога тажни

Јасмина Кантарџиева Димков
Семејната градина на Кристина Трендова се наоѓа во центарот на Струмица, веднаш зад црквата „Свети Димитрие и Григорие“. Стара е над педесет години и доживела...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО | Огромен питон слободно си се шетал во зоолошката градина во Белград

Слободен печат
Снимка од огромен бурмански питон кој слободно се шетал по тревникот на зоолошката градина во Белград шокирал денеска многу корисници на социјалните мрежи. На краткото...
Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Македонија Семејство

ГАЛЕРИЈА | Волшебната градина во градот под Пелистер: Да го набљудуваш светот низ очите на растенијата е како да ја живееш својата земна бајка

Ј.К.Д.
Јуле Н., 58-годишната битолчанка, која инаку живее во близина на Саат Кулата, редовно ја посетува својата градина лоцирана во источниот, периферен дел од градот. Вели...
Живот Магазин Магазин слајдер

Направете си мал зелен рај: Четири градинарски трендови за пролет/лето 2021

Слободен печат
Минатата година, повеќето луѓе се свртеа кон градинарството од две причини: за да не размислуваат за коронавирусот и за физички да се активираат. Во Америка,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

1 чаша шеќер за совршено зелена градина: Погледнете зошто сите го применуваат овој трик во месец април!

Слободен печат
Со помош на овој мал трик вашето дворче и тревникот ќе изгледаат подобро од било кога… Доколку сте пробале се, но вашиот тревник се уште...
Магазин Магазин слајдер Храна

Како да одгледувате шери домати во домот?

Слободен печат
Шери доматите многу лесно можете да ги одгледувате во домашни услови ако следите неколку важни совети. Прво треба да набавите семе. Постојат многу видови, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко вложува 100.000 евра во имотот во Тител: Погледнете што планира да направи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ започна со уредување на имотот во Тител, за секој детаљ да биде по мерка на неговата сопруга Богдана. – Цеца како подарок во...
Вести Свет

Во Ирска забрането наводнување на градините во наредните шест недели

Слободен печат
Ирските власти воведоа шестнеделна забрана за користење на градинарски црева, откако земјата што е позната по дождовите, имаше најсушна пролет. Одлуката ќе биде во сила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Клои Кардашијан ја продава вилата за 19 милиони долари, не можете да замислите што сè поседува! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската ријалити ѕвезда Клои Кардашијан (35) се прослави во 2007 година кога нејзиното семејство Кардашијан-Џенер започна да снима ријалити шоу под називот „ Keeping Up...
Вести Скопје

Зоолошката градина од утре повторно отворена за посетители

МИА Агенција
Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена...